Perły. Co oznaczają?

Autorka: Milena Świerad

Perły cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu wieków. Kobiety wysokiego stanu ozdabiały swoje stroje perłami naturalnymi, których nieskazitelny połysk i idealny kształt wzbudzały podziw.

Pochodzenie nazwy pereł nie jest znane

Przypuszcza się, że pochodzi od łacińskiego słowa sphaerula, które oznacza kulisty kształt. Możliwe też,
że pochodzi od łacińskiej nazwy perna, określającej gatunek małży, od których najczęściej pozyskuje się perły. Faktem jest, że niemal we wszystkich językach świata nazwa połyskujących kuleczek brzmi podobnie.

Znaczenie pereł

Wokół pereł przez wieki narosło sporo mitów i przesądów. Oznacza to, że mocno rezonowały w społecznej świadomości. Najczęściej kojarzone z nieszczęściem. Odradzano je na przykład pannom młodym.

A dziś? Suknie szczęśliwych narzeczonych zdobione są dziesiątkami połyskujących perełek, we włosy wpina się urocze stroiki, dekolty zdobią sznury pereł. Stały się symbolem wiecznej MIŁOŚCI,

Żadne zabobony nie zniechęcą zachwyconych kobiet, które wiedzą, że naszyjnik z pereł to ponadczasowy dodatek, pasujący niemal do wszystkiego.

Coco Chanell pokochała perły i wręcz nakazała ich noszenie do eleganckich i codziennych stylizacji. CC wiedziała, co mówi. Bez względu na wiek, status, okoliczności warto mieć sznur pereł w swojej szkatułce. By móc zawsze poczuć się kobietą luksusową. I być glamour nawet wychodząc po najzwyklejszą w świecie codzienną gazetę.


W Korach Jewellery również znajdziesz biżuterię z pereł.


Kosz
Przewiń do Początku