Jakie właściwości ma malachit?

Malachit w starożytności fascynował władców, artystów i szamanów. Jego nazwa pochodzi od greckich słów malache i malakos, co oznacza odpowiednio „malwa” i „miękki”. Słowa te zwracają uwagę na istotne cechy tego kruszcu, czyli głęboki zielony kolor (jak liście malwy)
i łatwość obróbki.

Piękno malachitowego „pawiego oka” sprawia, że jest on tak ceniony. Każdy kamień ma niepowtarzalny wzór, który najlepiej prezentuje się na większej powierzchni. Stąd też od starożytności płytami malachitu wykładano ściany komnat i wytwarzano okazałe przedmioty codziennego użytku, jak wazy, szkatuły, blaty stołów, okazałe ozdoby, maski, duże amulety.

Przykładem takiego wykorzystania kamienia jest Sala Malachitowa, którą do dziś możemy podziwiać w, słynącym z przepychu, Pałacu Zimowym w Sankt Petersburgu.

Starożytni Grecy używali sproszkowanego malachitu do przygotowywania lekarstw. Hipokrates wyrabiał z niego maść, którą zalecał nakładać na głębokie rany. Sama obecność malachitowej biżuterii miała mieć zbawienny wpływ na pracę serca i koić system nerwowy. Starożytni Egipcjanie leczyli nim choroby oczu. Tradycyjnie przypisuje się malachitowi moc przywracania harmonii w życiu. Zieleń przynosi spokój, sprzyja refleksji i daje wytchnienie od zgiełku świata.

Kamień ma wspierać swoją Właścicielkę w podejmowaniu ważnych życiowych decyzji. Ułatwiać wprowadzanie dużych zmian w życiu zawodowym i prywatnym. Jego działanie ma zapewniać harmonię przemian, spokój i powodzenie w realizacji planów.

Znaki zodiaku szczególnie podatne na działanie malachitowych amuletów

Koziorożec i Byk. Osoby spod tych znaków mają zdecydowany charakter, są energiczne, otwarte
i konsekwentne w działaniu. Siła płynąca z zielonego kamienia sprzyja ich drodze życiowej.

Współcześnie z zielonego kamienia wytwarza się oryginalną artystyczną biżuterię. Jest on wdzięcznym materiałem dla wrażliwych twórców, którzy podkreślają jego urodę odpowiednią oprawą.

Wykorzystywany jest do tworzenia biżuterii w każdym stylu, od dzikiego etno po efektowne glamour.

Fascynacja malachitem trwa od tysiącleci. Sięgnij po autorską zieloną biżuterię Korach Jewellery.

Kosz
Przewiń do Początku